Манчестър Сити и Арсенал изиграха патовата ситуация на Етихад, докато Ливърпул пое първото място
Breaking News | 2024-03-31 | 20:33:34

Съперниците за титлата Манчестър Сити и Арсенал изиграха трудно, но до голяма степен забравимо равенство без голове, след като Ливърпул завърши върха на Висшата лига през уикенда.

След като хората на Юрген Клоп се завърнаха, за да победят Брайтън по-рано в неделя, вниманието се насочи към стадион „Етихад“ за финалната среща на лигата между всеки от трите отбора, борещи се за слава.

Но високо- Професионалният сблъсък не достигна шума преди мача, тъй като хората на Пеп Гуардиола бяха държани от бившия треньор на Сити Микел Артета и неговия отбор на Арсенал при хитро равенство 0-0.

Дали това се оказва важно точка за двете страни или пропусната възможност остава да видим, като Ливърпул сега е на върха с 67 точки пред Арсенал с 65 и Сити с 64.

Със сигурност ще има много обрати и обрати последните девет мача, но срещата на Etihad Stadium в неделя беше лишена от подобно вълнение.

Габриел Жезус имаше най-добрите възможности на Арсенал в мрачното първо полувреме, доминирано от домакините през по-голямата част без да създава възможности.

Реферът Антъни Тейлър даде малко по отношение на картони и картони по време на мач, който куцаше към равенство, слагайки край на поредицата от осем загуби на топчиите във всички състезания на Етихад.

Гуардиола направи две промени към стартовия си състав, тъй като Кевин Де Бройне и Нейтън Аке влязоха на мястото на Джеръми Доку и контузения Кайл Уокър, като единствената промяна на Арсенал видя Хесус да замени Леандро Тросард.

Бившият нападател на Сити имаше първия значим шанс на напрегнат следобед, посрещайки центриране на Бен Уайт отдясно с едно докосване и удар в пределите на вратата. Артета се плесна по бедрата от разочарование.

Но Сити бяха настанени в половината на гостите преди и след този предупредителен удар в седмата минута, въпреки че търпеливото им пробване и притежание не успяха да се превърнат в ясни положения.

Ake направи единствения опит на домакините за първото полувреме да отправи гол – удар с рамо от близко разстояние право към David Raya от корнер – и беше принуден да напусне с очевидна контузия на прасеца в 26-ата минута.

Рико Луис го замени малко след като Кай Хаверц се протегна, за да посрещне топката в едно предизвикателство със Стефан Ортега и последвалата защитна игра на Сити беше почти наказана от Артилеристите пет минути по-късно.

Завърши добра игра отдясно с дълбоко центриране към Якуб Кивиор, който пусна топката обратно, за да може Хесус да се отбие в пространството и да нанесе нисък удар през вратата на Ортега.

Сити отговори с няколко полушанси, но не успя да сериозно подложи на изпитание отбор на Арсенал, който има късмета да отиде на полувремето без нито един жълт картон.

Матео Ковачич направи 20-ярдов удар в рамките на две минути след подновяването, когато Арсенал започна да се ядосва от липсата на жълти картони и фаулове като домакините.

Жестикулациите на Артета в техническата зона бяха подигравани от феновете на Сити, които затаиха дъх, когато Букайо Сака застана отзад, за да плъзне ниска топка през лицето на вратата, което току-що избегна Исус на далечната греда.

Мануел Аканджи хитро беше нарушил хода на нападателя, в противен случай можеше да бъде откриването.

Темпера се надигаше и имаше иронични възгласи 67-ата минута, когато Исус получи първия жълт картон за деня, след като хвърли топката.

Но бившият играч на Сити получи аплодисменти от част от домакинската подкрепа, когато беше изваден сред редица промени, направени от и двамата мениджъри.

Звездата на Арсенал Сака беше друг заменен, като си тръгна предпазливо малко след като беше хванат, но не и наказан от Де Бройне.

Рая беше картотекирана за губене на време като Тейлър отиде в джоба му само за втори път, преди и двете страни да пропилеят шансове да спечелят.

Първо Ерлинг Хааланд просто не успя да удари пръста си върху топка в наказателното поле, а след това резервата Тросард изостана, за да тества Ортега когато се нуждаеше от по-чист изстрел или пас към Габриел Мартинели.

Халанд получи лечение късно и видя, че надеждите за дузпа са пренебрегнати, като петте минути добавено време се провалиха.